„Gdzie są kamedulskie piwnice, czyli dwór, gang i przypowieści” – książka

Robert M. Rynkowski, „Gdzie są kamedulskie piwnice, czyli dwór, gang i przypowieści„, Wydawnictwo Petrus, Kraków 2018, s. 186.

Spokojne wakacje wypełnione słodkim lenistwem? Nie w wypadku Karoliny, Anety i Karola oraz dwojga ich nowych przyjaciół! Karolina zawsze znajdzie jakąś zagadkę do rozwiązania. A jeśli nie, to… zagadka znajdzie ją. Nawet niczym niewyróżniający się „dwór” zdaje się kusić tajemnicą, której rozwikłania nie powstydziłby się Indiana Jones. Rozwiązywanie zagadek z odległej przeszłości nie jest jednak łatwe, gdy wszystkie tropy zdają się prowadzić donikąd, a w drogę wchodzi gang Fryzjera. Czy i tym razem intuicja nie zawiedzie Karoliny? Czy „dwór” rzeczywiście skrywa jakąś tajemnicę? Czy w każdej legendzie jest ziarnko prawdy? I czy uda się przechytrzyć wrogi gang?

Młodszych i starszych czytelników zapraszam do świata kolejnych wakacyjnych przygód bohaterów znanych z powieści Szyfr, muzeum i sykomora – czyli gdzie jest skarb prapradziadka, świata, w którym ich przyjaźń zostanie poddana próbie i w którym będą musieli odpowiedzieć na ważne życiowe pytania.

Premiera książki: 23 maja 2018.

Recenzje książki:
1. Dziennik Internetowy „Niebywałe Suwałki” (1 czerwca 2018).
2. „Info Sokółka” (nr 110/2018, 15 czerwca 2018).
3. BookHunter.pl (26 czerwca 2018).
4. „Książki – inna rzeczywistość” (18 września 2018).

Wyróżnienia:
Książka zajęła 4. miejsce w konkursie na Samochodzikową Książkę 2018 roku.

Książkę można kupić np. w: TaniaKsiążka.pl; Bonito.pl; Aros.pl; Madbooks.pl.