„Krwawe srebrniki” – książka

Robert M. Rynkowski, „Krwawe srebrniki”, Wydawnictwo eSPe, Kraków 2023, s. 408.

Intrygująca, stanowiąca kontynuację bestsellerowego „Szeptu węża”, powieść kryminalno-sensacyjna, w której misternie skonstruowana intryga łączy się z pełną zwrotów akcji fabułą!

Mieszkający wraz z córką w urokliwej miejscowości na Suwalszczyźnie informatyk Jacek Posadowski podejmuje kolejne śledztwo, gdy w nieodległym klasztorze niespodziewanie umiera znany mu zakonnik. Z pozoru oczywista sprawa szybko się komplikuje. Mnisi, którzy należą do wymierającego zakonu, zdają się skrywać jakieś tajemnice. W tle pojawiają się przemytnicy, tajemnicza organizacja lewicowych radykałów i polityczne intrygi w bezwzględnej walce o władzę. Gra okazuje się toczyć o znacznie wyższą stawkę, niż to się mogło z początku wydawać, a kolejne tropy prowadzą do miejsc i czasów bardzo odległych od współczesnej Suwalszczyzny.

Jaki jest związek między śmiercią zakonnika, nieznanym obrazem autorstwa słynnego współczesnego malarza oraz starożytnym flakonikiem? Co łączy najsłynniejszą zdradę w historii z zagubionym na suwalskiej prowincji klasztorem? Czy uda się rozwikłać zagadki – zarówno te współczesne, jak i dotyczące ważnych dla milionów ludzi na całym świecie wydarzeń z przeszłości?

Premiera książki: 11 września 2023.

Materiały filmowe na YouTube:
1. „Krwawe srebrniki” – zwiastun powieści.

Recenzje książki:
1. Dziennik Internetowy „Niebywałe Suwałki” (31 sierpnia 2023).
2. „Subiektywnie o książkach” (3 września 2023).

Wyróżnienia:
Najlepsza książka na jesień 2023 r.” w kategorii „Kryminał, sensacja”.

Książkę można kupić np. w: Empik, Tania Książka, Ceneo, Allegro.